کارخانه سنگ سیلیس کوارتز جدید + تولید پخش عرضه

کارخانه سنگ سیلیس هنگامی که سنگ معدن سیلیس را استخراج می کنند توسط آزمایشگاه های مخصوص ناخالصی های آن را از بین برده و توسط آسیاب های مخصوص و متنوع آنها را به ریز دانه ها و مش های متفاوتی تبدیل می کنند و در بسته بندی های متفاوت برای صنعت های مختلف در آورده و ارسال می کنند از این رو بین صنعت های محبوبیت بالایی دارد

علاوه بر بسته بندی در ریز دانه ها و مش های مختلف از نظر کیفیت و ویژگی در بالا ترین درجه قرار دارد و از آنجایی که نیاز اصلی هر صنعتی را تامین می کند و بین تمامی صنعت ها محبوبیت بالایی دارد . سیلیس یکی از مواد معدنی است که موارد کاربرد آن بسیار گسترده است و لذا یک ماده معدنی استراتژیک محسوب میشودبا توجه به نوع کاربرد سیلیس در صنایع مختلف می بایستی نسبت به کاهش ناخالصی های آن اقدام نمود. مطالعه مادہ معدنی سیلیس چاه نو که در ۹۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان شاهرود در استان سمنان قرار دارد، نشان از وجود ناخالصیهایی شامل اکسیدهای آهن و آلومینیوم داشته است.

لذا بررسی چگونگی کاهش این ناخالصیها و همچنین شناخت پتانسیلهای موجود برای بکارگیری این ماده معدنی در صنعت، هدف اصلی این تحقیق بوده است. در این راستا ابتدا نسبت به گردآوری استانداردهای بکارگیری این ماده در صنایع مختلف اقدام گردید .

پس از نمونه برداری، مطالعات میکروسکوپی صورت گرفت تا درجه آزادی کانیها شناسایی گردد. از روشهای نرمه گیری، فلوتاسیون و جدایش مغناطیسی به منظور کاهش عیار ناخالصیها بهره گرفته شد. در بخش آزمایشهای فلوتاسیون از روش تاگوچی برای طراحی آزمایشها بهره گرفته شد و نسبت به انجام این تستها اقدام گردید. در نهایت مقایسه ای کلی بین محصول نهایی از آزمایشها و ماده استاندارد مورد نیاز در صنایع مختلف صورت گرفت .

کارخانه سنگ سیلیس کوارتز جدید + تولید پخش عرضه

فروشندگان سنگ سیلیس

فروشندگان سنگ سیلیس سنگ سیلیس

سنگ سیلیس کاربرد زیادی در سطوح مختلف صنعت به عنوان ماده اولیه دارد و قیمت و کیفیت آن برای تولید کنندگان بسیار مهم است به همین دلیل خرید و فروش سنگ سیلیس و قیمت سنگ سیلیس مناسب برای مصرف صنعتی به عنوان مواد خام جهت بکارگیری در بخش های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است که مصرف رو به افزایشی در این محصول به عنوان ماده اولیه دارد. با توجه به اینکه استفاده از سنگ سیلیس می‌تواند در بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد می‌توان گفت که قیمت فروش سنگ سیلیس به نسبت سنگ آهک یا سنگ گچ ارزان‌تر است. فروش سنگ سیلیس در حال حاضر توسط مراکز متعددی انجام می‌شود که این مرکز به چند دسته تقسیم می‌شود: سنگ کریستال: از سنگ کریستال در تولید انواع موزاییک و گرانیت نیز استفاده می‌شود. سنگ کریستال به عنوان محصول نهایی تولید شده و در کارخانجات با کیفیت‌های مختلفی بسته به جنس و مواد سازنده آن تهیه و مورد مصرف قرار می‌گیرد. سنگ کریستال در سایز‌های مختلف به بازار عرضه می‌گردد که می‌توان با توجه به نیاز خود یکی از این سایز‌ها را انتخاب کرد. سنگ لایم استون: سنگ لایم استون به عنوان محصول نهایی سنگ کاری و موزاییک سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به عنوان سنگ مصنوعی نیز شناخته می‌شود. سنگ لایم استون در کارخانه جات تولید میشود.

قیمت سنگ سیلیس

مهمترین انواع سنگ سیلیس را در ادامه مورد بررسی قرار داده ایم. کاربرد سنگ سیلیس ( سیلیس فعال ) سیلیس با نماد شیمیایی Sio2 از جمله فراوان ترین کانی های فراوان در طبیعت است که در گروه سیلیکات‌ها طبقه بندی می شود این عنصر در طبیعت فراوان‌ترین ماده معدنی موجود در زمین می باشد. این کانی از تجمع کوارتز ( سیلیس ) در محیط های مختلف سنگی ( عمدتا کوارتز رسوبی ) بدست می آید. کوارتز یا سیلیس دارای سختی و استحکام فوق العاده ای می باشد. علاوه بر سیلیس ، کوارتز دارای آهن و سیلیس نیز می باشد و دارای خاصیت انبساط و انقباض و جذب و دفع است و این خصوصیات باعث شده تا در ساخت قطعات صنعتی از این ماده معدنی استفاده شود. از جمله مهمترین انواع سیلیس، کوارتز با سختی 9 / 1 تا 7 / 1 می باشد. سنگ کوارتز به دلیل ویژگی های خاص به ویژه مقاومت در مقابل اسید های مختلف با کیفیت های مختلفی تولید می شود. از مهمترین روش های تولید این نوع سنگ، روش تبلور مجدد می باشد. سیلیس در اثر حرارت دادن مواد مذاب و همچنین سرد کردن سنگ تولید می شود.

فروش سنگ سیلیس

مهم ترین کشور های خریدار سنگ سیلیس ایران ارمنستان و عراق هستند. در حال حاضر کشور ایران یکی از بزرگترین واردکننده های سنگ سیلیس از کشور چین است که به کشور های اروپایی نیز صادر می کند و در کنار آن با توجه به نیاز های فراوان به سیلیس در صنایع گوناگون و همچنین استفاده از آن به عنوان سیلیس در ساخت شیشه های محافظ، این امکان برای تولیدکنندگان سنگ سیلیس فراهم آمده تا سنگ سیلیس مرغوب خود را از کشور چین تهیه نمایند و با نام سنگ سیلیس ایران به فروش برسانند. همچنین این امکان در کشور برای تولیدکنندگان سنگ سیلیس مهیا شده تا سنگ سیلیس خود را با برند‌های خارجی به کشور های دیگر صادر نمایند. با در نظر گرفتن این که واردات و صادرات سنگ سیلیس در کشور دارای رونق بسیار خوبی است، صادرات این محصول به کشور چین می تواند مزیت های زیادی در زمینه تجارت و سودآوری اقتصادی به همراه داشته باشد، ضمن این که این نوع صادرات می تواند در روند تولیدات داخلی و همچنین اقتصاد کشور موثر باشد. از طرفی دیگر کشور چین با توجه به این که یکی از بزرگترین واردکنندگان سنگ سیلیس در خاورمیانه می باشد، امکان تولید کنندگان سنگ سیلیس را برای صادرات فراهم میکند.

سنگ سیلیس لدورا

سنگ سیلیس لدورا کارگران کارخانه ها در تراش دادن سنگ سیلیس لدورا بایدازلباس مخصوص دستکش وماسک سه بعدی استفاده کنند این محصول حاوی موادی در خود می باشد که با ذرات معلق در هوا ترکیب می شود و وارد دستگاه تنفسی افراد می شود که به مرور زمان تجمع آنها در گلو و معده ممکن است افراد به بیماریهای آسم و تنگی نفس دچار شوند به همین علت کسانی که در معرض مستقیم این محصول هنگام جوشکاری یا تبدیل قالب به انواع لوازم هستند حتما از لباس ایمنی استفاده کنند.استشاق گرد و غبار سیلیس بیماری سیلیکوزیس به وجود می آید. زمانی که ذرات ریز و کوچک سیلیکایی وارد قسمت های عمیق شش می شوند و در آن ته نشین می شوند موجب ایجاد بیماری ها و زخم های ریوی خطرناک می شوند. از مضرات گرد و پودر سیلیس می توان به بیماری غیر قابل درمان سیلیکوزیس و سرطان ریه اشاره کرد.

سنگ سیلیس گرد

سنگ سیلیس گرد سیلیس ماده معدنی فراوانی است که در طبیعت به اشکال گوناگون یافت می شود، خطرزایی فرم بلوری آن یا آلفا کوارتز (سیلیس آزاد) بیشتر از بقیه است. تماس با گرد حاوی سیلیس آزاد باعث آسیبهای ریوی و در نهایت منجر به سیلیکوزیس و مرگ می شود. .گرد و غبار ناشی از سیلیس به واسطه تهدید سلامت پرسنل و شاغلین در محیط های صنعتی و کارخانه های سیمان به عنوان یک چالش مهم و اساسی برای صاحبان صنایع می باشد. جمع آوری و کنترل گرد و غبار های بسیار ریز عملیات پیچیده ایی می باشد که نیازمند مطالعات و بررسی های مهندسی و عملیاتی می باشد. استفاده از تجهیزات صنعتی و مکانیزه نظافتی مانند سوییپر های صنعتی گزینه ایی ایده آل برای تقابل با چالش گرد و غبارات ریز است که به راحتی می تواند برنامه های اجرایی برای این مسئله را پشتیبانی نموده و صاحبان صنایع را در ایجاد محیط کاری سالم، ایمن و کارآمد یاری نماید.گرد و غبار ایجاد شده در عملیات های برش، خرد نمودن و حفاری بتن می توانند شامل ذرات ریز و قابل تنفس سیلیس باشند.. نفوذ و ماندگاری این ذرات در سیستم تنفسی افراد حاضر در محیط در طول زمان می تواند موجب ایجاد اسکار در ریه ها شده و در نهایت با کاهش ظرفیت تنفسی و آسیب ریه ها مشکلات جدی برای افراد ایجاد نماید. از این رو به حداقل رساندن حجم غبار سیلیس در صنایعی که راستای تولید محصولات، گرد و غبار ایجاد می کنند به منظور تطابق با استاندارد های سلامتی امری لازم و ضروری می باشد.حفظ کیفیت هوا با کنترل و کاهش حجم گرد و غبار قابل تنفس، تطابق یا استاندارد های سازمان ایمنی و بهداشت شغلی OSHA با استفاده و پشتیبانی از شیوه های کنترل ان و ایجاد محیطی سالم با ارتقا ایمنی و سلامت محیط کار، سه چالش اصلی صنایع می باشد که دستیابی و تامین آنها ضامن بقا و فعالیت تولید صنایع می باشد. در این راستا، بر اساس استاندارد های ارائه شده توسط سازمان ایمنی و بهداشت شغلی، یک برنامه جامع در کنترل غبار علاوه بر معیار های اصلی در این زمینه برای استفاده در یک صنعت خاص و تامین نیاز های نظافتی محیط کار مشخص باید بومی سازی شود. به منظور حذف آلاینده های سیلیس از محیط صنایع و تامین استاندار های ایمنی و سلامت محیط، می توان از دو مکانیسم صنعتی ارایه شده استفاده نمود

صادرات سنگ سیلیس

صادرات سنگ سیلیس با وجود اینکه این سنگ به وفور در طبیعت یافت می شوند اما خواص سنگ سیلیس مانند خاصیت های درمانی، آرامش بخشی جواهر سازی و … موجب محبوبیت و شهرت آن شده است اولین اصل برای رونق اقتصادی تهیه محصولی با کیفیت است ک رضایت عموم را جلب کند و از طرفی علاوه بر برطرف کردن نیاز های مردم و شرکت ها و صنعت های کشور خود سبب شود تا دیگر کشور ها از این محصول برای خود و شرکت ها و صنعت هایشان خریداری و استفاده کنند و مشتری ثابت شما شوند پس باید محصول به شکلی تولید و بسته بندی شود که امکان صادر کردن آن را هم داشته باشد.همدان مهد تاریخ و تمدن ایران زمین است و از این جهت مهد معادن پرارزش فرآورده های معدنی مرغوب است . شرکت معدن سیلیس همدان مرغوب ترین سیلیس موجود در بازار ایران را عرضه می کند. انواع سیلیس صادراتی .سیلیس میکرونیزه .سیلیس آنتراسیت . سیلیس تصفیه آب. سیلیس فیلتر شنی،سیلیس ممتاز.سیلیس درجه۱.سیلیس درجه۲.سیلیس سندبلاست و..طبق معمول بهترین محصولات صادر می شوند و در میان کشورهای حوزه خلیج فارس و اروپا بسیار طرفدار دارد.بخصوص محصولات معدنی نظیر سیلیس که خوشبختانه بهترین نوع معادن سیلیس در همدان وجود دارد و شرکت معدن سیلیس همدان بهترین نوع سیلیس صادراتی را تولید می کندجالب است بدانید سهم قابل توجهی از تولیدات این شرکت صادر میشود

شرکت سیلیس میکرونیزه همدان به دلیل کیفیت بالا و بسته بندی فوق العاده ای که دارد سبب شده تا در صادرات خود شرکتی موفق باشد و مشتریان زیادی را جذب خود کند زیرا برای هر صنعت سیلیس پودری مخصوص همان را تهیه می کند و بسته بندی ها با وزن ها و دانه بندی مناسب هر صنعت را تهیه می کند و عرضه می کند .از آنجایی که نوع کیفیت سیلیس به نوع سنگ استخراج شده و شیوه اسیاب آن بستگی دارد تا سیلیس پودری با کیفیت بالا ارائه دهد و زمانیکه در استخراج و اسباب ان کاملا موفق باشد و بتواند توسط اسیاب ها انواع دانه و مش ها را برای هر نوع صنعتی تهیه کند در صادر کردن آن می تواند بسیار موفق و پر در آمد و پر کاربرد باشد .

میکرونیزه سیلیسی است که ریزدانه های آن ۲۰ میکرون است و بخاطر ویژگی های بالا و خاصیت هایی که به صنعت مربوطه می دهد باعث شده تا صادرات موفقی داشته باشد

بهترین سنگ سیلیس

بهترین سنگ سیلیس سیلیس ممتاز ناخالصی سیلیس در این نوع محصول بسیار کم بوده و کلوخه آن از معادن سیلیس ممتاز همدان و معدن سیلیس اصفهان تهیه گردیده است. سیلیس ممتاز برای انواع صنایع مانند صنایع تولید رنگ، مجسمه‌سازی،شیشه، سرامیک و… مناسب است. ابعاد این نوع سیلیس به شرح زیر است:

پودرسیلیس ممتاز(سیلیس میکرونیزه سفید):

اولین محله از تولید سیلیس پودری، شستشوی سیلیس است. این نوع سیلیس در ابعاد مش ۲۵۰۰، مش ۱۵۰۰، مش ۸۰۰، مش ۶۰۰، مش ۳۲۵، مش ۲۲۰، مش ۱۰۰ تولید می‌گردد.

برای خرید سیلیس میکرونیزه همدان یا سیلیس میکرونیزه اصفهان می‌توانید از این نوع سیلیس استفاده نمایید.

سیلیس دانه بندی شده ممتاز :

سیلیس ریزدانه (سیلیس دانه شکری، نمکی)، دانه‌متوسط و دانه‌درشت

سیلیس درجه یک

این نوع سیلیس به دلیل رنگ سفید و قیمت مناسب طرفداران بسیاری دارد و در انواع صنایع مانند تصفیه آب، سند بلاست، سمباده زنی و … مورداستفاده قرار می‌گیرد. کلوخه سیلیس درجه‌یک از معدن سیلیس همدان و معدن سیلیس اصفهان تهیه گردیده است ابعاد این نوع سیلیس به شرح زیر است:

پودرسیلیس درجه یک:سیلیس پودری در ابعاد مش ۲۵۰۰، مش ۱۵۰۰، مش ۸۰۰، مش ۶۰۰، مش ۳۲۵، مش ۲۲۰، مش۱۰۰

برای خرید سیلیس میکرونیزه همدان یا سیلیس میکرونیزه اصفهان می‌توانید از این نوع سیلیس استفاده نمایید.

سیلیس دانه بندی شده درجه‌یک:سیلیس ریزدانه (سیلیس دانه شکری، نمکی)، دانه‌متوسط و دانه‌درشت

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.