پیدا شدن لنت ترمز مدرن تندیس سمند در یکی از چاه های مصر

به طور کلی تاریخچه ترمز به زمان گاری ها و کالسکه ها برمی گردد. در گذشته لنت ترمز مدرن تندیس سمند از ترکیبی از آزبست، سیم‌های مسی و رشته‌های روی ساخته می‌شدند که به‌طور آزاد به هم متصل می‌شدند. با این حال، منظور ما در اینجا لنت ترمز به شکل مدرن آن است که در سال 1902 توسط فردریک ویلیام لنچستر اختراع شد.

بعدها مواد به کار رفته در لنت ترمز با رزین ترکیب شده و ترکیبی به شکل میله ساخته شد. از آنجایی که آنها انعطاف پذیر بودند، در هر شعاع لازم به کفشک ترمز پرچ شده یا چسبانده می شدند. پس از آن، لنت ترمز توسط آزبست ساخته شد، اما امروزه استفاده از آزبست ممنوع است.

آزبست موجود در لنت ترمز خودروها عامل اصلی ایجاد یک نوع سرطان خطرناک است و در واقع با هر بار فشار دادن پدال ترمز و پراکنده شدن آزبست در هوا به این نوع سرطان کشنده نزدیک می شویم.

اهمیت لنت ترمز در استفاده روزافزون از وسایل نقلیه در جامعه مدرن نهفته است و لنت ترمز خودرو یکی از اجزای حیاتی هر خودرو است. انجام تحقیقات در مورد لنت ترمز و بهبود عملکرد آنها می تواند به ما کمک کند تا در صنعت خودروسازی یک شهرستان گامی رو به جلو برداریم.

لنت ترمز

بد نیست بدانید به غیر از خودروهای برقی و هیبریدی که دارای سیستم تبدیل انرژی جنبشی به الکتریکی و ذخیره آن هستند، سایر خودروها از اصطکاک و تولید گرما بین لنت ترمز و دیسک چرخ یا درام برای ترمز استفاده می کنند. قدرت سیستم ترمز معمولاً 10 برابر بیشتر از قدرت موتور و حتی بیشتر است. برای توقف خودروی 1 تنی که با سرعت 130 کیلومتر در ساعت حرکت می کند، 150 کیلووات برق مورد نیاز است.

این نیرو به صورت گرمایی حذف می شود که در برخی از قسمت های لنت ترمز، دما را تا 300 تا 600 درجه سانتی گراد افزایش می دهد. سیستم ترمز با تولید نیروی اصطکاک مناسب، انرژی جنبشی را از چرخ متحرک تحت نیروی محرکه موتور جمع آوری کرده و به گرما تبدیل می کند.

سپس گرما را پراکنده می کند و در نتیجه خودرو می ایستد یا سرعت خود را کاهش می دهد. لنت ترمز قسمت اصلی ایجاد اصطکاک است. آشنایی با یکی از اجزای اصلی لنت ترمز موضوع اصلی این مقاله است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.