نخود بهاره در عروسی شاهزاده عربستان سرو شد

محصول نخود بهاره یکی از محصولات صادراتی و درجه یک ایران است.

نخود به گیاه و همچنین دانه یا غلاف (میوه) کوچک، خوراکی و گرد آن که دانه در آن رشد می کند، اطلاق می شود. یکی از اولین گیاهانی بود که توسط انسان کشت شد و امروزه به عنوان یک محصول غذایی مهم باقی مانده است. این گونه همراه با لوبیا و بادام زمینی از خانواده حبوبات است.

نخود بومی غرب آسیا و شمال آفریقا است. نخود وحشی هنوز در افغانستان، ایران و اتیوپی یافت می شود. آنها فکر می کنند که کشاورزی برای اولین بار در خاورمیانه معرفی شد، شاید به 10000 سال قبل تا 4000 سال پیش، کشت نخود در سراسر اروپا و شرق هند گسترش یافته بود.

گیاهان نخود به هوای خنک نیاز دارند. هنگامی که دما از 27 درجه سانتیگراد فراتر رود، عملکرد خوبی ندارند. از سوی دیگر، آنها می توانند دما را در نقطه انجماد یا به میزان کمتری تحمل کنند. اگر آسیب سرمازدگی رخ دهد و شاخه اصلی قطع شود، شاخه های جدید از گره های زیر سطح خاک به وجود می آیند. در برخی نقاط، نخود را در پاییز تا زمستان و در برخی دیگر در اوایل بهار کاشت می کنند.

نخود بهاره

بیشتر نخودهای بهاره به صورت ردیفی کاشته می شوند، بنابراین کنترل علف های هرز با کمک ماشین آلات دشوار است. برای کنترل بیشتر علف های هرز همیشه از مواد شیمیایی استفاده می شود. 1.5 کیلوگرم در 900 لیتر آب قبل و بعد از کاشت محصول و قبل از رشد گیاه سمپاشی لینوران به میزان در هکتار از همه علف های همیشه سبز و علف های هرز جلوگیری می کند.

فواید نخود برای سلامتی: نخود بهاره می تواند برای گوارش شما معجزه کند، نخود منبع خوبی از آهن است. کمبود آهن عامل اصلی کم خونی است، نخود همچنین می تواند برای چشمان شما معجزه کند. نخود مملو از رنگدانه کاروتنوئیدی لوتئین است.

 محتوای فیبر نامحلول موجود در نخود به کاهش خطر بیماری قلبی و سکته کمک می کن5. نخود بهاره در مقایسه با حبوبات سنگین مانند لوبیا و لوبیا چشم بلبلی، چربی کمی دارد و همچنین کالری کمتری دارد، نخود فرنگی منبع عالی ویتامین C است که نقش مهمی در تولید کلاژن دارد. نخود منبع عالی پروتئین گیاهی با کیفیت بالا است، نخود فرنگی خاصیت ضدالتهابی قوی دارد، یکی از مهمترین فواید نخود بهاره برای سلامتی، تأثیر آن بر قند خون شما است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.