منشا و ترکیب سنگ عقیق

عقیق به ویژه بر روی بومیان نشانه های برج جدی، اسد، قوس و عقرب، عقیق سنگی گرانبها است که دارای فضیلت های متعددی است. عقیق که از ابتدا به دلیل فواید آن در لیتوتراپی شناخته شده است، یک ماده معدنی است که به همان اندازه که زیبایی دارد مفید است. زیبایی این سنگ را می توان در قطعات هنری و جواهرات بی نظیری مشاهده کرد.
تنوع رنگ ها و فضایل آن، عقیق را به یک دارایی ضروری برای غلبه بر دردهای روحی و جسمی به طور موثر و بادوام تبدیل می کند.

سنگ عقیق

تاریخچه سنگ عقیق

نام این سنگ یا صادرات فیروزه از نام رودخانه آچاتس گرفته شده است. عقیق که از آخاتس در یونانی گرفته شده است، بنابراین به سیسیل، یک جزیره آتشفشانی مدیترانه ای اشاره دارد که در آن ذخایر بزرگی از عقیق وجود داشت، احتمالاً اولین مورد در تاریخ است که مورد بهره برداری قرار گرفته است.
در دوران باستان، سلت ها، مصری ها و همچنین بین النهرینی ها، عقیق را به خاطر فواید ذهنی و جسمی آن می شناختند و همچنین از آن برای زیبایی بصری اش بهره برداری می کردند. در واقع، تنوع رنگ ها (سیاه، نارنجی، سبز، اخرایی، صورتی، آبی، آجدار، مات یا شفاف) و استفاده از عقیق آن را به یکی از ارزشمندترین سنگ های قیمتی دوران قبل از عیسی مسیح تبدیل کرده است.

بنابراین، یونانی ها و رومی ها قبلاً این ماده معدنی را به شکل جواهراتی مانند گردنبند، کامئو، آویز، انگشتر و دستبند به بازار عرضه می کردند. این سنگ در تزئینات روی گلدان ها و مجسمه ها نیز وجود داشت.
یک سنگ محافظ، عقیق، به عنوان مثال، توسط ایرانیان برای فرار از طوفان و محافظت از محصولات استفاده می شد. این تمدن برای اطمینان از حاصلخیزی سرزمین خود، این ماده معدنی را طی مراسم سالانه می سوزاند. همچنین رومیان از عقیق پودر شده به عنوان اکسیر برای شفای بیماران و درمان مارگزیدگی استفاده می کردند.
در حال حاضر، عقیق در لیتوتراپی و همچنین در جواهرات و همچنین در صنایع شیمیایی استفاده می شود. در واقع سرامیک طرح سنگ ارزان تر از سنگ عقیق است و در برابر سایش امکان استفاده از آن را در ترکیب ملات و توپ های آسیاب می دهد.

تاریخچه سنگ عقیق

تاجر سنگ قیمتی

منشا و ترکیب سنگ عقیق

عقیق که از خاک هایی با فعالیت آتشفشانی قوی می آید، از ذخایر واقع در نزدیکی آتشفشان ها، خاموش شده یا هنوز فعال است استخراج می شود. بنابراین، این سنگ در بخش بزرگی از کره زمین یافت می شود. عقیق همچنین می تواند از آلمان، برزیل، چین، ایالات متحده، ماداگاسکار، مکزیک یا اروگوئه بیاید.
سنگ عقیق از خانواده بزرگ کوارتز است. این ماده معدنی عمدتاً از سیلیس، مواد حاصل از گدازه و گاهی مولکول های آب تشکیل شده است. همچنین عقیق ها انواع مختلفی دارند که با قالب ابزار زنی سنگ تهران درست می شود. همچنین عقیق با خطوط راه راه (زرد، قرمز یا سبز) تنها در نهشته های استرالیا یافت می شود. عقیق آتشی مکزیکی که شبیه اخگر درخشان است، فقط در این کشور استخراج می شود. عقیق آبدار و عقیق دندریتیک نیز وجود دارد. هر دوی این کانی ها دارای الگوهای بسیار خاصی هستند که آنها را از عقیق های تک رنگ متمایز می کند.
سختی عقیق بین 6.5 تا 7 در مقیاس Mohs است. بنابراین این ماده معدنی یک سنگ قیمتی نسبتاً سخت است اما بسیار کمتر از الماس یا توپاز است. چگالی عقیق بین 2.58 تا 2.64 g/cm3 متغیر است.

فواید سنگ عقیق در لیتوتراپی

سنگ لاکی و سنگ لنگر، عقیق یک ماده معدنی با خواص بسیار مورد توجه در لیتوتراپی است. این سنگ امکان یافتن تعادل روحی، جسمی و روانی را فراهم می کند. عقیق همچنین با تسهیل انتشار انرژی ها و کاهش انسداد باعث تثبیت بدن می شود. بنابراین این ماده معدنی در دوره های پیچیده زندگی ضروری است.

فواید سنگ عقیق در لیتوتراپی

صادرات سنگ

فواید ذهنی عقیق
عقیق به عنوان هماهنگ کننده یین و یانگ شناخته شده است. این خاصیت به بیماران کمک می کند تا اضطراب ها و ترس های ناخودآگاه خود را آرام کنند. عقیق به شما این امکان را می دهد که اعتماد به نفس خود را دوباره به دست آورید و با شجاعت و قاطعیت با روزهای سخت روبرو شوید. این ماده معدنی منجر به اخلاص و بیان احساسات عمیق فرد می شود. این سنگ سپس گفتگو و توسعه روابط عاشقانه و حرفه ای را تسهیل می کند.
عقیق همچنین نقش مهمی در خود روانکاوی ایفا می کند. این با آوردن روشن بینی به ادراکات فراحسی دسترسی می دهد. در واقع این ماده معدنی ایده ها را شفاف می کند، یادآوری خاطرات را تسهیل می کند و تمرکز را توسعه می دهد.

تسکین دهنده و رهایی بخش، عقیق با از بین بردن انرژی های بد به رسیدن به آرامش و مدیریت بهتر ناامیدی و خشم کمک می کند. این ماده معدنی با عقب راندن جریان های منفی که اطراف بیمار را احاطه کرده است، به سرعت احساس آرامش و امنیت را ایجاد می کند. عقیق و سنگ ایرانی از صاحب خود در برابر امواج منفی و بدبینانه اطرافیان و در برابر امواج منفی خود محافظت می کند.
عقیق در نهایت به یافتن خوابی آرام و دور کردن وحشتناک ترین کابوس ها کمک می کند.

فواید عقیق بر بدن
عقیق در سطح فیزیکی نیز دارای فضیلت های زیادی است. فواید این ماده معدنی به کاهش بیماری های گاه به گاه و همچنین دردهای جسمی بسیار عمیقی که باید به مرور زمان با آن ها مبارزه کرد، کمک می کند.
این ماده معدنی باعث می شود پس از فعالیت بدنی یا پس از یک بیماری سریعتر بهبودی حاصل شود. در واقع، عقیق سنگی شفابخش، به بسته شدن سریع و بدون عارضه زخم ها کمک می کند.
عقیق تصفیه کننده، سم مار، سم نیش حشرات و سموم موجود در بدن را از بین می برد. این سنگ همچنین به روان شدن ترانزیت روده و تثبیت ضربان قلب کمک می کند.

فواید عقیق بر محیط زیست آن
خواص عقیق به درمان افراد محدود نمی شود، این ماده معدنی همچنین می تواند مکان هایی را که دارای انرژی های منفی هستند تسکین دهد. بنابراین، قرار دادن سنگ عقیق در اتاق (اتاق نشیمن یا دفتر) به پاکسازی محل از جریان های مضر و ایجاد آرامش و شانس کمک می کند. در اتاق بیمار، این ماده معدنی انرژی و نشاط را برای بهبودیافته به ارمغان می آورد.

از فواید عقیق بهره ببرید
برای استفاده از فواید سنگ عقیق در سطح روانی، به سادگی جواهری حاوی عقیق بپوشید یا سنگریزه ای از این ماده معدنی را در جیب خود نگه دارید و در مقایسه با سنگ ها و سرامیک دیگر قیمت سرامیک طرح سنگ پایین تر می باشد. بنابراین، عقیق فضیلت خود را در طول روز پخش می کند. این سنگ که روی بالش یا روی یک مبلمان قرار می گیرد، روی افرادی که در نزدیکی ایستاده اند نیز بسیار موثر عمل می کند.
برای بهره مندی از فواید سنگ عقیق در سطح فیزیکی، کافی است یک سنگ ریزه از این ماده معدنی را برای چند دقیقه روی ناحیه دردناک قرار دهید. مدیتیشن نتایج طولانی مدتی را ارائه می دهد.

فواید سنگ عقیق در لیتوتراپی

سنگ قیمتی

عقیق و مدیتیشن

از عقیق می توان برای حل مشکلات روحی و جسمی در جلسات مدیتیشن استفاده کرد. عقیق (به شکل سنگریزه یا نگین حاوی این ماده معدنی) که به چاکرای قلب متصل است، باید در سطح قلب یا در ناحیه دردناک بدن قرار گیرد. سپس لازم است در حین تنفس آرام روی سنگریزه تمرکز کنید. یک جلسه مراقبه 15 دقیقه ای برای احساس اولین فواید عقیق کافی است.
مراقب سنگ عقیق خود باشید زیرا این سنگ با سرامیک طرح سنگ شیراز متفاوت است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.