قیمت سنگ سیلیس + خرید سنگ سیلیس کوارتز و فروش سنگ سیلیس طلادار

سیلیس، دومین عنصر فراوان روی زمین پس از اکسیژن، تقریباً در هر منبع آبی در سراسر جهان یافت می شود. این عنصر اغلب به عنوان یک ماده معدنی سخت و شیشه ای شناخته می شود، این عنصر را می توان در اشکال متعددی از جمله ماسه، کوارتز و گرانیت یافت سنگ سیلیس کاربرد زیادی در سطوح مختلف صنعت به عنوان ماده اولیه دارد و قیمت و کیفیت آن برای تولید کنندگان بسیار مهم است به همین دلیل خرید و فروش سنگ سیلیس و قیمت سنگ سیلیس مناسب برای مصرف صنعتی به عنوان مواد خام جهت بکارگیری در بخش های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است که مصرف رو به افزایشی در این محصول به عنوان ماده اولیه دارد. با توجه به اینکه استفاده از سنگ سیلیس می‌تواند در بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد می‌توان گفت که قیمت فروش سنگ سیلیس به نسبت سنگ آهک یا سنگ گچ ارزان‌تر است. فروش سنگ سیلیس در حال حاضر توسط مراکز متعددی انجام می‌شود که این مرکز به چند دسته تقسیم می‌شود: سنگ کریستال: از سنگ کریستال در تولید انواع موزاییک و گرانیت نیز استفاده می‌شود. سنگ کریستال به عنوان محصول نهایی تولید شده و در کارخانجات با کیفیت‌های مختلفی بسته به جنس و مواد سازنده آن تهیه و مورد مصرف قرار می‌گیرد. سنگ کریستال در سایز‌های مختلف به بازار عرضه می‌گردد که می‌توان با توجه به نیاز خود یکی از این سایز‌ها را انتخاب کرد.

قیمت سنگ سیلیس + خرید سنگ سیلیس کوارتز و فروش سنگ سیلیس طلادار

فروش سنگ سیلیس

فروش سنگ سیلیس با توجه به کاربردهای زیاد این محصول در تمامی صنایع، تولید و عرضه آن به بازار در انواع بسته بندی های متفاوت با دانه بندی های گوناگون قیمت هر کیلو سنگ سیلیس افزایش داشته اشت. تولیدکنندگان زیادی در سطح کشور اقدام به تولید و عرضه این ماده به صورت عمده و خرده داشته باشند.

امروزه سیلیکا در انواع برندهای ایرانی و خارجی در بازار موجود است که از لحاظ کیفیت در رقابت هستند. لازم به ذکر است که برندهای تولید کننده داخلی نیز مرغوبیت و کیفیت قابل قبولی دارند و ارزان تر هستند. به عنوان مثال قیمت سنگ سیلیس استخر و کوارتز تولید داخلی نبست به نمونه خارجی پایین تر است وکیفیت خوبی دارد.اغلب محصولات این ماده که در بازار به فروش می رسند و در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند با نام شن و ماسه ی سیلیس موجود هستند. عبارت شن به این دلیل برای این محصول به کار می رود که توزیع اندازه ی ذرات دانه ها ی آن چیزی حدود 2 الی 0.06 میلی متر است. شن و ماسه ی این ماده اغلب در فرم کریستالی کوارتز وجود دارند.

این ماده در اغلب موارد به صورت کریستالی و بلوری یافت می گردد و خیلی به ندرت می توان آن را به صورت آمورف مشاهده نمود.ترکیب فوق در خلوص های متفاوتی برای استفاده های گوناگون در صنایع موجود است. شن و ماسه ی Silica از سنگ های شنی، سنگ کوارتز و… به دست می آید. گرید هایی با خلوص بالا از سیلیکا معمولا از زیر لایه های نازک سطوح شیب دار به دست می آیند.

سیلیس از دیرباز مورد استفاده ی فراوان قرار می گرفت.اولین کاربرد صنعتی بلور های این ماده را می توان به فعالیت های متالوژی و شیشه سازی در حدود 3 تا 5 هزار سال قبل از میلاد مسیح مربوط دانست. اکنون این ماده علاوه بر فرایند تولید شیشه در ساخت تراشه های الکترونیکی، ریخته گری، سرامیک سازی و… نیز به وفور مورد استفاده قرار می گیرد

سنگ سیلیس تصفیه آب

سنگ سیلیس تصفیه آب یکی از رایج ترین کاربردهای سیلیس در تصفیه آب است، چه برای پردازش آب چاه یا فیلتر کردن آب لوله کشی شما. شن و ماسه سیلیس به دلیل شکل و اندازه یکنواخت خود یک بستر تصفیه موثر است که به طور مداوم آلاینده ها را از آب حذف می کند . همچنین در مواجهه با مواد شیمیایی اسیدی تجزیه نمی شود

.استفاده از فیلترهای شنی می‌تواند نقش بسیار ویژه‌ای در پاکسازی آب آشامیدنی از آلودگی‌هایی همانند باکتری‌ها، ویروس‌ها و گل و لای داشته باشد. یکی از موارد مهمی که باید مدنظر قرار دهید را می‌توان رابطه میان اندازه سیلیس و عمق بستر دانست؛ در حقیقت هر اندازه سیلیس‌ها کوچک‌تر باشند و عمق بستر زیادتر، قطعا پاکسازی یا تصفیه بهتر و دقیق‌تری انجام خواهد شد

ساده ترین نوع فیلتراسیون، عبور آب از لایه های خاک می باشد که در طبیعت به طور دائم در حال انجام است. این عمل در تصفیه خانه های آب شهری و تصفیه خانه های آب صنعتی از طریق فیلتر شنی صورت می پذیرد، با این تفاوت که در فیلترهای شنی به جای خاک، سیلیس وجود دارد و معمولاً با بهره گیری از پمپ، آب از فیلترهای شنی با فشار عبور داده می شود.. در تصفیه آب و فاضلاب معمولاً از سنگ سیلیس با خلوص بیش از 99 درصد استفاده می گردد. سنگ سیلیس مورد مصرف در صنایع شیشه، ریخته گری و سرامیک ممکن است حتی دارای 99/9 درصد سیلیس باشند. سیلیس جهت زلال سازی مایعات در سیستمهای فیلتراسیون و فیلتر های شنی آب و فاضلاب بکار گرفته می شود

1) سیلیس ممتاز با خلوص بالای 99 درصد با دانه بندی 8-5 میلی میتر (سیلیس مخصوص تصفیه آب)

2) سیلیس درجه 1 با خلوص بالای 98 درصد با دانه بندی 8-3 میلی متر (سیلیس مخصوص تصفیه آب)

3) سیلیس درجه 2 با خلوص بالای 95 درصد با دانه بندی 10-3 میلی متر (سیلیس مخصوص تصفیه فاضلاب)

4) سیلیس ممتاز با خلوص 99 درصد با دانه بندی 1-0.6 میلی متر (سیلیس مخصوص تصفیه آب و کاربردهای شیشه سازی)

دانسیته مطلق سیلیس تصفیه آب معمولاً بین 2.5 الی 2.8 گرم بر سانتی متر مکعب و دانسیته حجمی سیلیس معمولا بین 1.4 الی 1.9 گرم بر سانتی متر مکعب می باشد.

بلور سنگ سیلیس

بلور سنگ سیلیس خواص سنگ‌های سیلیس بر هیچکس پوشیده نیست. سیلیس خلاصه شده سیلسیوم دی اکسید می‌باشد. این سنگ در کل پوسته‌ی زمین به وفور وجود دارد. نام سنگ سیلیس را حتما شما شنیده‌اید. این سنگ در شن‌ها نیز وجود دارد. سیلیس ساختارهای بسیار مختلفی را تشکیل می‌دهد که به صورت‌های بلورین نیز در می‌آید. این ساختارهای بلورین بسیار متفاوت هستند و انواع مختلف آن در طبیعت یافت می‌شوند.

سیلیس در حالت بلوری به رنگ خاکستری تار بوده و جلای فلزی دارد. با اینکه سیلیس یک عنصر نسبتاً خنثی است، ولی با هالوژن ها و مواد قلیایی واکنش می‌دهد و بیشتر اسیدها بجز ترکیبی از اسید نیتریک و اسید هیدروفلوریک بر آن تاثیری ندارند. سیلیس عنصری بیشتر از ۹۵ درصد از طول موج های امواح ماورای بنفش را انتقال می‌دهد

یکی از آن‌ها سنگ کوارتز می‌باشد. خصوصیات این نوع از سنگ‌های سیلیس به این گونه است که بسیار سخت است و بیشتر سیلیکاها به اینگونه در طبیعت وجود دارند. سیلیسیوم در کانی‌ها با فرمول عمومی SiO2 به کار برده می‌شود. اگر به ساختار این کانی‌ها دقت کنیم می‌بینیم که هر اتم سیلیسیم توسط ۲ اتم اکسیژن پوشش داده شده است. جنس سنگ‌های سیلیس به خواص شیمیایی و ساختار شیمیایی آن بر می‌گردد. سنگ‌های سیلیس در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.سیلیس بلورین جزء مواد ضروری است که فراوانی زیادی در کاربردهای صنعتی دارد و جزء حیاتی بسیاری از چیزهایی است که در زندگی روزمره ما استفاده می‌شود. خانه‌های بدون آجر، ملات یا پنجره‌ها، اتومبیل‌های بدون موتور و شیشه، زندگی بدون جاده‌ها یا دیگر زیرساخت‌های حمل و نقل و اقلام روزمره از شیشه یا سفال، غیرممکن است.

کارخانه سنگ سیلیس همدان

کارخانه سنگ سیلیس همدان سیلیس جایگاه مهمی در استان همدان دارد.بیشتر معادن سیلیس در شهرستان ملایر واقع شده است و به همین علت کارخانه های سیلیس کوبی هم در این شهرستان واقع شده اند. حدود 70 درصد از معادن سیلیس استان همدان در شهرستان ملایر واقع شده است.در حال حاضر 36 واحد سیلیس کوبی در استان ( بیشتر در ملایر) وجود دارد که سالانه در مجموع 150 هزار تن سیلیس خام روانه بازار می کنند.سیلیس همدان ترکیبی شیمیایی است که به صورت خالص و یا به صورت ترکیب در کانی های سیلیکاته حدوداً 60 درصد پوسته جامد زمین را تشکیل می دهد. نام سیلیس برای کلیه کانی هایی به کار برده می شود که دارای SiO2 می باشند حتی اگر از نقطه نظر بلوری ، شرایط فیزیکی و شرایط زمین شناسی با هم متفاوت باشند. ماسه سنگ و ماسه سیلیسی، کوارتز و کوارتزیت، بلور کریستال، تریپلی و نواکولیت، سیلیس مصنوعی و سیلیکون شیمیایی، سنگ چماق و دیاتومیت از منابع اصلی سیلیس هستند. غالبا، سیلیس بر اساس درصد وزنی و خلوص sio2 شناخته شده وقیمت گذاری می شود. علاوه بر درصد، SiO2 ساختمان کانی شناسی سنگ نیز در تعیین کیفیت و موارد مصرف آن نقش مهمی دارد زیرا ممکن است SiO2 به صورت انواع سیلیکات ها وجود داشته باشد، در نتیجه این مسئله در تعیین روش کانه آرائی و چگونگی حذف ناخالصی ها تأثیر خواهد داشت.
کارخانه سیلیس همدان یکی از تولیدکنندگان و استخراج کنندگان سنگ سیلیس در کشور به شمار می رود که به نرخ خرید عمده این نوع از مواد را روانه بازار خواهد کردهمدان از جمله استان هایی است که در تولید و پخش انواع سنگ سیلیس در قالب خام و پودر به بازار، نقش مهمی را ایفا می کند.
کارخانه سیلیس همدان جزو بزرگترین نمونه کارخانه هایی است که در ابعاد و وزن مختلف به عرضه این سنگ در کشور می پردازد و در این زمینه صادرکننده نیز به شمار می رود.
لیست قیمت انواع سیلیس همدان را می توان از طریق سایت و نمایندگی های مجاز تهیه نمود و در جریان آخرین تحولات قیمت و کیفیت نیز قرار گرفت.سیلیس همدان در کشور یکی از بزرگترین نمونه کارخانه هایی است که این مدل سنگ را در قالب خام و پودری به بازار عرضه می نمایند تا در صنایع مختلف از آن بهره گیری شود.برخی از مشخصاتی که می توان به طور کلی برای انواع مدل سیلیس نام برد عبارت است از:
رنگ روشن و بلوری شکل مقاومت و کشش عالی کاملا منعطف قابلیت ترکیب با مواد مختلف حلال در الکل واکنش پذیری عالی تولید در بسته بندی های کیسه ای مقاوم در برابر سرما و گرمامناسب برای دمای بالای 200 تا 300 درجه مناسب برای دمای زیر صفر و انجماد کامل به واسطه معادن غنی «سیلیس» هاب منطقه ای این سنگ ارزشمند در کشور محسوب می شود که با ایجاد صنایع «فروسیلیس» توانسته به قطب فراوری این ماده معدنی تبدیل شود و شیشه عمر خام فروشی را بشکند

سنگ سیلیس ممتاز

سنگ سیلیس ممتاز محلی که سیلیس را می توان یافت به صورت گسترده در شن و ماسه و سایر سنگ های تشکیل دهنده پوسته زمین از جمله کوارتز می باشد. سیلیس ممتاز از معدن های سنگ طبیعی استخراج می گردد. کاربرد آن از رنگ سازی گرفته تا صنایع الکترونیک، تصفیه آب، صنایع بهداشتی، غذایی، داروسازی، شیشه و کریستال سازی، ریخته گری و صنایع شیمیایی است. سیلیس ها برای اینکه در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار بگیرند، درجه خلوص، انواع و دانه بندی متفاوت دارند. سیلیس فوق ممتاز، سیلیس ممتاز، سیلیس درجه یک، سیلیس درجه دو. سیلیس فوق ممتاز از خالص ترین سیلیس ها است که با درجه خلوص نود و نه درصد به بالا عرضه می گردد. سیلیس فوق ممتاز را سیلیس مکرونیزه نیز می نامند.

سیلیس ممتاز دارای دانه بندی دقیق و کیفیتی بی نظیر و از لحاظ ظاهری و رنگی ، سفید ترین و خالص ترین نوع سیلیس و با خلوص بالای ۹۹ درصد می باشد که در صنایع مخصوص به خود کاربرد دارد. گفتنی است این محصول الزاما برای استفاده در صنایع مختلف بهترین پیشنهاد نمی باشد به دلیل فرایند های سخت گیرانه تولید، عرضه این محصول محدود و در تناژ بالا صورت می پذیرد. همواره، صنایع بلور و شیشه اصلی ترین مصرف کنندگان این نوع سیلیس هستند..

درجه خلوص سیلیس

درجه خلوص سیلیس عبارت است از وجود ناخالصی هایی که داخل سیلیس وجود دارد مثل گرد وغبار ، شیشه ، پلاستیک ، آهن و غیره.درصد خلوص سنگ سیلیس شرکت سیلیس همدان بالای ۹۹ درصد بوده وتنها با یک بار شست و شوی پس از شارژ سیلیس کافی است تا از راندمان بالای فیلتراسیون شنی اطمینان حاصل کنیم.

۲. مشخصات فیزیکی

ضریب یکنواختی : ۱.۳ – ۱.۷

وزن مخصوص: ۲.۶۷

سختی موه : هفت (۷)

تراکم : ۱۰۵-۱۱۵ پوند در فوت مکعب

۳. دانه بندی سیلیس ممتاز

۰ – ۰.۱ میلیمتر

۰.۱ – ۰.۲ میلیمتر

۰.۳ – ۱ میلیمتر

۰.۳ – ۰.۸ میلیمتر

۰.۸ – ۱.۲ میلیمتر

۱.۲ – ۲ میلیمتر

۱ – ۳ میلیمتر

۳ – ۵ میلیمتر

۵ – ۸ میلیمتر

۸ – ۱۲ میلیمتر

۱۲ – ۲۰ میلیمتر

۴. موارد مصرف سیلیس ممتاز

صنایع شیشه و بلور تصفیه آب چینی و لعاب کاشی و سرامیک رنگ و رزین سندبلاست و رسوب زدایی صنایع ریخته گری فیلترهای شنی تصفیه آب و بسیاری از صنایع دیگر

در کشور ایران نیز معادن مختلفی از این ماده وجود دارند که استخراج آنها به صورت تخصصی صورت می گیرد. شرکت های مختلفی در این زمینه نیز مشغول به فعالیت می باشند که شرکت سیلیس ممتاز خوی یکی از این شرکت های می باشد. سیلیس ممتاز خوی، یکی از فرآورده های تولید شده در شرکتی به همین نام است که در زمینه تولید سیلیس فرآوری شده، در دانه بندی های متفاوت فعالیت دارد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.