عمر دانشمندی در پی یافتن فوائد زیتون ماری شکسته به سر رسید

زیتون ماری شکسته منبع خوبی از اولئات است که یک اسید چرب تک غیراشباع است. یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که خوردن چربی های تک اشباع بیشتر در مقایسه با خوردن کربوهیدرات بیشتر، خطر مرگ زودرس ناشی از بیماری را کاهش می دهد.

منبع اعتماد بنیاد قلب آمریکا همچنین بیان می‌کند که چربی‌های تک غیراشباع می‌توانند تأثیر مفیدی بر سلامت قلب داشته باشند، زمانی که فرد آنها را در حد اعتدال مصرف کند.

روغن زیتون بکر همچنین سرشار از نوعی آنتی اکسیدان به نام پلی فنول است که می تواند به پیشگیری از بیماری های مربوط به قلب و عروق خونی کمک کند.

برخی افراد معتقدند که این آنتی اکسیدان ها می توانند پیشرفت بیماری های عصبی و حتی سرطان را کاهش دهند. با این حال، مطالعات بیشتری برای تأیید این ادعاها ضروری است.

شایان ذکر است که تولید کنندگان مواد غذایی معمولا زیتون را در آب نمک نگهداری می کنند که دارای نمک بالایی است. با گذشت زمان، سطوح اضافی نمک در بدن می تواند منجر به فشار خون بالا، حملات قلبی و سکته شود، بنابراین افراد باید زیتون را در حد اعتدال مصرف کنند.

مردم می توانند زیتون و روغن زیتون فرابکر را به انواع غذاها از جمله سالاد، سبزیجات خام یا بو داده و پاستاهای سبوس دار اضافه کنند.

زیتون

انواع با طعم ملایم روغن زیتون فوق بکر می توانند جایگزین کره یا روغن های دیگر در پخت شوند. مردم همچنین می توانند با روغن زیتون آشپزی کنند.

در حالی که زیتون و روغن زیتون حاوی مقدار زیادی مواد مغذی مفید هستند، مردم باید به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل آنها را در حد اعتدال مصرف کنند. روغن زیتون دارای چربی بالایی است و فرآیند نگهداری به این معنی است که زیتون ها اغلب دارای نمک بالایی هستند.

نسل‌های زیادی از مردم از زیتون و روغن زیتون به دلیل ویژگی‌های ارتقا دهنده سلامتشان لذت برده‌اند.

زیتون دارای کلسترول پایین و منبع خوبی از فیبر غذایی است که بدن برای سلامت روده به آن نیاز دارد. آنها همچنین دارای مواد معدنی زیادی هستند که بدن برای عملکرد به آنها نیاز دارد، مانند آهن و مس.

با این حال، بهتر است زیتون را در حد اعتدال مصرف کنید، زیرا تولیدکنندگان معمولا آن را در آب نمکی که دارای نمک بالایی است نگهداری می کنند.

روغن زیتون بخشی جدایی ناپذیر از رژیم غذایی مدیترانه ای است که می تواند به افراد در حفظ وزن سالم، پیشگیری از بیماری قلبی و عمر طولانی تری کمک کند.

رژیم غذایی شامل غذاهایی است که حاوی سطوح بالایی از چربی‌های تک غیراشباع هستند، که چربی‌های سالمی هستند که می‌توانند برای سلامت قلب مفید باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.