عروس ملکه انگلیس با بیل مکانیکی چرخ دار شوهرش را کشت

بیل‌های هیدرولیک، که از نیروی بخار نیز استفاده می‌کنند، مربوط به سال 1882 است. نمونه‌های اولیه ساخته شده توسط Sir W.G. Armstrong & Co دارای کابل‌های متحرک سیلندرهای بخار بودند. تا سال 1897، شرکت ماشین کیلگور بیل مکانیکی چرخ دار مستقیم را معرفی کرد. این اولین بیل مکانیکی واقعا هیدرولیک بدون زنجیر یا کابل بود.

شرکت تراکتور کاترپیلار در سال 1925 وارد صحنه تجهیزات سنگین شد. ماشین‌های Cat® اولین ماشین‌هایی بودند که از مسیرهای متصل به فولاد استفاده کردند و اولین بولدوزرهای خود را به حرکت درآوردند. طولی نکشید که مهندسان Cat مسیرهایی را زیر بیل های هیدرولیکی خود قرار دادند و دنیای خاکی را متحول کردند.

در طول سال ها، برخی از حفاری ها رکوردهای جهانی را به ثبت رسانده اند. رکورد جهانی بزرگترین بیل مکانیکی به Bucyrus RH400 می رسد. غول بزرگ بوسیروس 32 فوت قد، 24 فوت عرض و 980 تن وزن دارد. موتورهای دوقلوی 4500 اسب بخاری آن یک سطل 65 یاردی را حرکت می دهند که 9000 تن مواد را در ساعت جابجا می کند.

بیل مکانیکی

عنوان بزرگ ترین وسیله نقلیه زمینی جهان نیز به یک بیل مکانیکی می رسد. این دستگاه معدن Bagger 293 است که وزن آن به 14200 تن می رسد. دارای ویژگی چرخ سطلی است که 8.5 میلیون فوت مکعب در روز کار می کند. دستگاه به اندازه کافی بزرگ است که در عکس های ماهواره ای قابل مشاهده است.

در انتهای مقیاس کوچک، Cat 300.9D وجود دارد. عرض آن 28 اینچ است و دارای زیرشاخه قابل جمع شدن است. این می تواند از طریق یک در ورودی برای مقابله با چالش های تخریب داخلی به صورت مخفیانه عبور کند. با این حال، فکر نکنید که اندازه کوچک به معنای قدرت کم است. Cat 300.9D دارای یک موتور 13 اسب بخاری است که مسیرها، سطل و تیغه خود را اجرا می کند.

برخی از بیل مکانیکی ها با در نظر گرفتن آینده طراحی می شوند. ربات عملیاتی سیستم‌های سطحی پیشرفته (RASSOR) Regolith یک حرکت کوچک است که در محیط‌های کم گرانش مانند محیط‌های روی ماه، مریخ، سیارک‌ها و دنباله‌دارها کار می‌کند. “Regolith” اصطلاح صنعتی برای مواد معدنی سست پوشش دهنده سنگ بستر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.