سنگ عقیق

عقیق سنگی نیمه قیمتی با رنگ های متنوع و شفاف و همچنین ترکیب شیمیایی آن است که با فرمولی مشخص نمی توان آن را تعریف کرد زیرا میزان آب این ماده معدنی با توجه به محل و عمق کانسار متفاوت است. عقیق ماده ای کلوئیدی متشکل از سیلیس آمورف است که در آن آثاری از کلسیم، منیزیم، آلومینیوم، آهن و اورانیوم دیده می شود.
ترکیب شیمیایی و کانی سازی عقیق

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

سنگ عقیق

صادرات سنگ

اوپال یک کوارتز آمورف است که از انیدرید سیلیس و آب SiO2 + H2O تشکیل شده است. یک ماده کلوئیدی بودن ساختار کریستالی ندارد و شکل منظمی ندارد. عقیق به طور کلی در زیر جنبه های پستانی، رنیفرم ها، استالاکتیت ها ظاهر می شود. مونور نسوز، با ضریب شکست کم، گاهی اوقات می تواند غیر طبیعی و دو انکسار باشد. درخشش زجاجیه ای دارد که به سمت گریس، رزین یا موم گرایش دارد. شفافیت کامل نسبت به انواع هیالیت، چگالی بسیار کمتر از کوارتز کریستالی و در نتیجه سختی، اما خواص نوری چندان متفاوت نیست.

اوپال ساختار کریستالی ندارد، اگرچه دارای حداقل مرتبه شبکه موجودیت متغیر است. بسیار شکننده است، اگر به سرعت آب خود را از دست بدهد، کمبود عقیق و صادرات فیروزه را می توان با شکستگی های کوچوئیدی بسیار کوچک پر کرد. درخشش زجاجیه آن ضعیف، مادی و اغلب شیری رنگ است. در واریته‌های نیمه‌شفاف سفید-آبی، در اثر شکست، مادی و رنگین کمانی است. شاید به دلیل ساختار لایه ای ظریف یا ریزساختار کره های سیلیسی داخلی (اوپال نجیب، در محیط ما وجود ندارد). در گونه نیمه عقیق حتی در محیط بسیار اسیدی از قهوه ای به سیاه تغییر می کند.

به طور کلی، اوپال نشان دهنده فاز ناپایدار کلسدونی است. یعنی با کریستال شدن و از دست دادن آب به آرامی دگرگون می شود. همه اینها با فرآیند پیری طبیعی در زمان‌های زمین‌شناسی نسبتاً کوتاه. اوپال ضعیف احتمالاً از سیلیس با تاریخچه متفاوتی می آید که مستقیماً توسط سیالات هیدروترمال غنی از سیلیس بعدی منتقل شده است.

نماد سنگ عقیق

این گوهر کنجکاو نماد امید، پاکی، صلح و اطاعت است. به ویژه در شرق، جایی که آن را به عنوان یک سنگ مقدس، نمادی عالی از وفاداری در نظر می گیرند. در دوران باستان، سنگ عقیق چنان به قانون و عدالت گره خورده بود که اعتقاد بر این بود که شرور را مجازات می کند. اما سیر قرن ها سرنوشت آن را تغییر داده است. در واقع، در ادیان خاص به نمادی از سنگ حیله گر و محافظ دزدان تبدیل شد. به ویژه در قرن هجدهم، عقیق به عنوان عامل بدشانسی تلقی شد و تمام فضیلت هایی که در گذشته به آن متهم می شد انکار شد. در طول طاعون که در آن سال ها به ونیز ضربه زد، برخی معتقدند که عفونت توسط عقیق ها ایجاد شده است.

طبق یک سنت مثبت قبلی، گفته می شود که عقیق دارای قدرت هایی است. او مهربانی و ادب می کرد و با مالیخولیا مبارزه می کرد. همچنین به عشق، شادی و قدرت درونی می بخشد، به خصوص زمانی که سیاره زهره به خوبی در طالع پوشنده قرار گرفته باشد. گفته می شد برای محافظت در برابر بدبختی ها، مبهم شدن برای اعلام آنها و شکستن آنها در صورت خنثی شدن. این سنگ ایرانی وفاداری و دینداری، لطافت و اعتماد است.

نماد سنگ عقیق

تاجر سنگ قیمتی

واریته سیاه، مطمئن به بزرگان، بسیار مفید است و بیشتر از دیگران شانس می آورد. به طور خلاصه، اوپال گوهر سودمندی خواهد بود، زیرا فضیلت‌های سایرین را در بر می‌گیرد. اما این دقیقاً همان چیزی نیست که می‌گوید: “هر صاحب عقیق در دستان خداست و نیازی به ترس از بیماری ندارد.” این الماس نیز مانند الماس، لطف خود را نسبت به بدکاران و خشمگینان تغییر می‌دهد و بدین ترتیب خود را بر کسانی که همه بدی‌ها را وارد می‌کنند آشکار می‌سازد و از آنجا، همانطور که گفته شد، به گوهری بد تبدیل شد.

سنگ عقیق و فضیلت های آن

عقیق به جنبه های عاطفی و عاطفی ارزش و توجه می دهد. بنابراین او لذت زندگی و شور و شوق را در مواقع مالیخولیا به ارمغان می آورد. با شور و نشاط ارتباط برقرار کنید، تلاش کنید تا از جنبه های شاد زندگی لذت ببرید و نگرانی ها را از بین ببرید. دسترسی به احساسات فرد را باز می کند و اعتماد به آینده را تحریک می کند. عقیق تخیل، خلاقیت و شعر را در جنبه منطقی-عقلانی متعادل می کند، بنابراین به عنوان یک تعادل مجدد عمل می کند.

فواید بدن
در سطح فیزیکی گفته می شود که عقیق برای سلامت چشم مفید است به همین علت قالب ابزار زنی سنگ تهران یکی از بهترین ابزارها است. عقیق بینایی را تقویت می کند و با تمام اختلالات چشمی مرتبط است. همچنین برای سلامت ناخن، مو و پوست استفاده می شود. مایعات بدن را متعادل می کند و بنابراین در برابر احتباس آب بسیار معتبر است. گفته می شود که کلیه ها و خون را تصفیه می کند و در عین حال تولید انسولین را تنظیم می کند. حافظه را تقویت می کند و هورمون های زنانه را متعادل می کند.

سنگ عقیق و فضیلت های آن

سنگ قیمتی

فواید برای ذهن
عقیق به تقویت احساسات کمک می کند و احساسات را به سطح می رساند تا بتوان آنها را تجزیه و تحلیل کرد. این روند پاک کردن زخم های گذشته و پاک کردن رنجش های قدیمی را تقویت می کند. اگر می‌خواهید با دیگران مثبت‌تر و خودانگیخته‌تر باشید، از آن استفاده کنید. باعث شادی و تغییرات بازیگوش می شد.

در سطح انرژی
هفت چاکرا را تحریک می کند. بسته به رنگ، انرژی و ارتعاشات مثبت را به چاکرای مربوطه می آورد. همچنین در هاله کار می کند و آنها را متعادل می کند. صفات روانی و عرفانی خود را بیدار کنید. برای القای رویاها و بینایی شفاف استفاده می شد. موجودات فرشته ای را جذب می کند و ارتباط با خدا را تقویت می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.