خواص سنگ عقیق

سنگ اوپال با رنگ های رنگین کمانی خود چشم را مجذوب خود می کند. اثرات موثر آن بر سلامت روحی و جسمی آن را به سنگ بسیار محبوب در لیتوتراپی تبدیل کرده است. سنگ محافظ، اوپال احساسات را تقویت می کند، ادراک را آموزش می دهد و الهام می بخشد. در طول این مقاله، تاریخچه و فضایل سنگ را کشف کنید

سنگ عقیق
نام اوپال از کجا آمده است؟

در زبان سانسکریت، زبان هندی باستان، اوپالا به معنای سنگ قیمتی مانند صادرات فیروزه بود. این نام مشتق یونانی Opallios را به معنای “دیدن تغییر رنگ” داده است. در استرالیا، اوپال حتی به “مار رنگین کمان” ملقب شد.

در قرون وسطی، اوپال به نام “افتالمیوس” معروف بود که به معنای واقعی کلمه به معنای “سنگ چشم” بود. تصور می شد که این سنگ برای چشم بسیار عالی است. زنان بلوند نیز برای حفظ رنگ موهای خود از زینت های عقیق استفاده می کردند.

تاریخچه و منشا سنگ عقیق

بر اساس اساطیر یونانی، عقیق پس از شکست تایتان ها، اشک زئوس را مجذوب خود می کند. حتی تصور می شد که اوپال به صاحب خود قدرت فوق العاده ای در روشن بینی و پیشگویی می دهد. برای رومیان، این منبع امید و خودداری بود. داستان همچنین می گوید که مارک آنتوان می خواست یک سناتور را برکنار کند زیرا او از دادن اوپالی که می خواست به کلئوپاترا پیشنهاد دهد خودداری کرد. تاریخ عقیق غنی است، مملو از اسطوره ها و افسانه ها.

و حتی در دوران باستان، اوپال به عنوان یک سنگ قیمتی و سنگ ایرانی مهم بود. قدیمی ها از او به عنوان سنگی یاد می کردند که همه رنگ ها را در یک آمیزه رویایی ترکیب می کند. در قرون وسطی، زنان بلوند حتی برای جلوگیری از ریزش رنگ موهایشان، آن را به عنوان گردنبند می‌بستند. در سنت عرب اعتقاد بر این بود که عقیق از رعد و برق متولد شده است که نور آن در سنگ قفل شده است.

تاریخچه و منشا سنگ عقیق

صادرات سنگ

بسیاری از نویسندگان نیز از این سنگ با مقایسه آن با آتشفشان ها، کهکشان ها یا حتی آتش بازی ها صحبت کردند. به عنوان مثال، بادیه نشینان گفتند که حاوی رعد و برق بوده و در هنگام رعد و برق از آسمان سقوط می کند. در هند می گویند الهه رنگین کمان آنقدر زیبا بود که خواستگاران زیادی مدام او را اذیت می کردند. برای فرار از آنها، او تصمیم می گیرد که به عقیق تبدیل شود.

اما برای مدت طولانی، اوپال یک طلسم بدشانسی به حساب می آمد. اسطوره ای که به طور قابل توجهی بر اساس رمان سر والتر اسکات، آن دو گیرشتاین یا دختر مه های 1829 ساخته شده است. نویسنده در این کتاب داستان بانوی هرمیون متهم به جادوگری را بیان می کند. او مدت کوتاهی پس از دریافت چند قطره آب مقدس اوپال می میرد. تنها در چند ماه، بازار عقیق تقریباً 50 درصد کاهش یافته است.

اوپال در بیش از 3000 مکان در سراسر جهان از جمله اتیوپی، ماداگاسکار، آلمان، اندونزی، ترکیه، نیوزیلند و روسیه یافت می شود. با این حال، حدود 95 درصد از سنگ ها در استرالیا استخراج می شوند.

ترکیب سنگ اوپال
تمام شکوه طبیعت قالب ابزار زنی سنگ تهران در انواع اوپال یافت می شود. آتش و رعد و برق، تمام رنگ های رنگین کمان در این سنگ شگفت انگیز است. اوپال از ژل سیلیکا که بی رنگ است، می تواند ناخالصی های رنگی داشته باشد.

از خانواده آمورف، اوپال واقعاً یک کانی نیست، بلکه یک کانی‌روید است. سختی آن از 5.5 تا 6.5 در مقیاس Mohs است. در مورد چگالی آن، می تواند از 1.9 تا 2.5 متغیر باشد.

تاریخچه و منشا سنگ عقیق

تاجر سنگ قیمتی

خواص سنگ عقیق

مشخصات فیزیکی
عقیق به خنثی کردن عفونت ها کمک می کند. اما به کاهش اختلالات گوارشی و رفلاکس معده نیز کمک می کند. این یک سنگ موثر برای تنظیم خوب مثانه و کلیه است. سنگ عقیق به پاکسازی کبد نیز کمک می کند. بنابراین تشکیل سنگ های صفراوی کاهش می یابد.

سنگ عقیق اثر آرام بخش و تسکین دهنده دارد. تفکر را تحریک می کند و به تمرکز کمک می کند. همچنین سنگی است که خواب را تقویت می کند. با قرار دادن اوپال در نزدیکی تخت خواب او، رویاها آرام می شوند. خواص آن نیز به مبارزه با آلرژی کمک می کند.

اوپال با محتوای بالای آب خود باعث گردش مایعات بدن با تغذیه آنها می شود. همچنین سنگی است که به آبرسانی پوست کمک می کند. یک سنگ زنانه است که در اختلالات قاعدگی و همچنین در شیردهی موثر است. زنان شیرده به طور مرتب اوپال را به دور گردن خود می بندند و سرامیک طرح سنگ ارزان و ساختمانی قیمت پایین تری نسبت به آن ها دارند.

خواص روانی
اوپال یک سنگ محافظ است که احساسات را تقویت می کند و انسداد را از بین می برد. انرژی های اطراف را با نیروی زیادی رهگیری می کند. در یک محیط خشن یا منفی، اوپال بی اثر خواهد بود. در واقع، تصویری از وضعیت ذهنی پوشنده آن را منعکس می کند. بنابراین، یک فرد پویا، سرشار از انرژی، رنگ های خود را احیا می کند. در حالی که یک فرد غمگین اوپال را غمگین و در نتیجه بی اثر می کند.

عقیق آرامش، خلاقیت و نشاط را به ارمغان می آورد. اثر اوپال خود را به ویژه زمانی نشان می دهد که عزت نفس پایینی داشته باشید. این سنگ به غلبه بر مشکلات ارتباطی و کمبود اراده کمک می کند. این “سنگ با 1000 چراغ” لذت زندگی را بیدار می کند. عقیق خشم را آرام می کند و از درگیری جلوگیری می کند.

اعتماد به نفس را در افراد خجالتی باز می گرداند و احساس وفاداری را تقویت می کند. سنگ اوپال قادر به تشویق بازتاب، رویاها و شهود است. قدرت تصفیه کنندگی دارد و می تواند ذهن را از امواج منفی حفظ کند. نماد عشق لطیف، قلب شما پر از عشق و خرد خواهد شد. رابطه عاطفی جوزا و دلو را تقویت می کند قیمت سرامیک طرح سنگ با سنگ قیمتیم تفاوت است.

خواص سنگ عقیق

سنگ قیمتی

قدرت اوپال چیست؟

اوپال که به چاکرای ریشه متصل است، تمرکز بهتر روی خود را تسهیل می کند. چاکرای ریشه که در پایه ستون فقرات قرار دارد، اولین چاکرای است. این نشان دهنده ارتباط با زمین است. اگر متعادل نباشد، تمام چاکراهای دیگر بی ثبات می شوند. این چاکرا است که به قرار گرفتن در مسیر درست کمک می کند. با دستبند عقیق روی مچ، استرس و اضطراب کاهش می یابد. ارتعاشات سنگ گردش انرژی ها را فعال می کند و به چاکرای ریشه اجازه می دهد انسداد را باز کند. اگر با بدن هماهنگی نداشته باشد، چاکرای ریشه باعث ناامیدی و پرخاشگری می شود.

چاکرای قلب که در سطح جناغ سینه، بین دو تیغه شانه قرار دارد، چاکرای چهارم است. این مرکز انرژی در منشا عشق و شادی است. اوپال، سنگ محافظت و خرد، مستقیماً روی این چاکرا عمل می کند. این به بهبودی از جدایی، حفظ عزت نفس و یافتن تعادل عاطفی و عاطفی کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.