تشخیص خواص سنگ سیلیس

خواص سنگ سیلیس از گذشته های دور زبان زد بوده است. مزایا و کاربرد های این سنگ متنوع است و اولین کاربرد صنعتی آن مربوط به فعلیت های متالوژی و ساخت شیشه در سه تا پنج هزار سال قبل از میلاد مورد توجه بوده است.

سیلیس در نه شکل بلوری مختلف و جود دارند که سه شکل کوارتز، تریدیمیت و کریستوبالیت رایج ترین نوع آن ها است. سنگ سیلیس همدان در دماهای مختلف مقاوم است و به عنوان سنگی آتش زن یا سنگ چخماق شناخته شده است از یک سو و زیبایی و ظرافت آن از سویی دیگر سبب گشته تا این سنگ به عنوان یکی از پرکاربرد ترین سنگ ها در صنعت جواهرسازی و ساخت انواع زیورآلات شناخته و مورد استفاده قرار گیرد. همان طوری که می دانید سنگ ها و جواهرات، اشعه ها، امواج و حرارت کیهانی را جذب کرده و طبق خواص سنگ ها، انرژی ها و پرتو ها را به هاله ها و چاکرا های اشخاص بازتاب کرده و موجب افزایش انرژی و نیرو در افراد می شود. همین مسئله سبب گشته تا امروزه در میان انواع برند های گوناگون اکسسوری ها و زیورآلات، شاهد محصولاتی باشیم که در طراحی و ساختار آن ها از انواع سنگ ها استفاده شده است. از جمله دستبند ها و گردنبند هایی که در عین تنوع، از ظرافت و اصالتی بی همتا برخوردارند.

تشخیص خواص سنگ سیلیس

خواص سنگ سیلیس

خواص سنگ سیلیس خواص سنگ سیلیس چیست ؟ با وجود اینکه این سنگ به وفور در طبیعت یافت می شوند اما خواص سنگ سیلیس مانند خاصیت های درمانی، آرامش بخشی جواهر سازی و … موجب محبوبیت و شهرت آن شده است. این سنگ در شن ها نیز وجود دارد و خواص سنگ بسیار متنوع بوده است که این امر بر هیچکس پوشیده نیست. که در این مقاله از سایت آرا سنگ الوند این مزایا را شرح می دهیم. خواص درمانی سنگ سیلیس چیست ؟ همانطور که می دانید آفرینش تمام عناصر موجود در طبیعیت فلسفه ای دارند و می تواند در علم پزشکی قابل استفاده باشند. طبق بررسی های انجام شده سنگ سیلیس خواص درمانی بی نظیر و باور نکردنی داشته است که شامل: درمان شکم درد درمان سرفه التیام بخش از بین بردن احساس سوزش در پوست بهبود و تقویت بینایی ضد التهاب و قرمزی پوست تقویت تار های صوتی موثر در چاکرا های گلو

خواص متافیزیکی سنگ سیلیس به طور کلی سنگ ها به عنوان یک مغناطیس عمل می کنند از این رو می توانند خواص متافیزیکی داشته باشند. این نوع خاصیت به گونه ایست که هنگامی افراد با سنگ ها تماس دارند با توجه به طبع و مزاج خود انرژی موجود در سنگ به افراد منتقل می شود. خاصیت ماورالطبیعه این نوع سنگ شامل موارد زیر است:

ایجاد شادی اثبات خود ایجاد و افزایش خلاقیت کمک به رویا پردازی درک عمیق تر احساسات اطرافیان تداعی گر خاطرات گذاشته کمک به برقراری ارتباط با دیگران افزایش اعتماد به نفس حفاظت در برابر انرژی های منفی کمک به جذب انرژی مثبت

فراوری سنگ سیلیس

فراوری سنگ سیلیس

استخراج سیلیس از معدن و فرآوری آن

بدون شک برای استخراج معدن سیلیس در ایران باید از تجهیزات مدرن استفاده کرد. اگر سیلیس سخت شنده باشد که از لودر و بیل مکانیکی استفاده می کنند در غیراین صورت اگر کانسارهای سیلیس سخت شده باشد از انفجار برای استخراج آن استفاده می کنند و سپس آن را به کارخانه می برند. در کارخانه کانسارها را ابتدا شستشو داده می شود. برای شستشو از پمپ آب استفاده می کنند و در این روش نرمه گیری صورت می گیرد. در ادامه روش های فرآوری آن را در لیستی توضیح داده ایم.

جداسازی دانه های رس از سطح سیلیس از طریق انتقال به تانک سایش سطحی

جدا کردن سیلیس های با اندازه کمتر از ۱۰۰ میکرون از بقیه کانی ها (نرمه گیری)

دانه بندی سیلیس و جدا کردن دانه های با اندازه بیشتر از ۱ میلی متر برای شیشه سازی

جدا کردن ذرات ریز از طریق سرند، هیدروسایزر و کلاسیفایر

جداسازی کانی های سنگین حاوی آهن از طریق روش شناورسازی

برای تولید و فراوری سیلیس ابتدا کانسار های سیلیس شستشو داده می شوند . برای این کار با استفاده از پمپ ، آب را به سیکلون اضافه می کنند . بدین طریق نرمه گیری سیلیس انجام می شود . در مرحله بعد اگر دانه های رس به سطح سیلیس چسبیده باشند ، سیلیس ها به تانک سایش سطحی منتقل می شوند. در مرحله بعد سیلیس هایی که در اندازه کمتر از 100 میکرون هستند، از سایر کانی ها جدا می شوند. به این فرایند نرمه گیری گفته می شود . برای نرمه گیری می توان از سیکلون یا هیدروسایزر استفاده نمود . در مرحله بعد ، فرایند دانه بندی سیلیس انجام می شود . دانه بندی سیلیس برای تولید شیشه بسیار مهم می باشد و در طی فرایند دانه بندی ، دانه هایی که اندازه آن ها بیش تر از 1 میلی متر باشد ، از سایر کانی ها تفکیک می شوند . در مرحله بعد با استفاده از سرند، ذرات ریز از کانی ها جدا می شود . البته به جای سرند می توان از هیدروسایزر یا کلاسیفایر حلزونی استفاده نمود . سپس با استفاده از روش شناور سازی ، کانی های سنگین که حاوی آهن هستند ، از سایر کانی ها جداسازی می شوند. در نهایت محصول تولید شده ، به واحد خشک کن منتقل می شود و پس از خشک شدن و بسته بندی ، به انبار انتقال داده می شود

.تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی استخراج معدن سیلیس | تولید ، فراوری و بسته بندی سیلیس عبارتند از :

• لودر بلدوزر • نوار نقاله • پمپ • سیکلون • تانک سایش • هیدروسایزر • سرند • کلاسیفایر • خشک کن • بیل مکانیکی

قیمت سنگ سیلیس کوارتز

قیمت سنگ سیلیس کوارتز نام دیگر سنگ کوارتزیت سنگ قدرت می باشد که در سراسر دنیا به نام کریستال جهانی شناخته شده. سنگ های کوارتز خالص دارای رنگ های مختلفی هستند و شش وجهی هستند.یکی از انواع سنگ کوارتز را می توان عقیق نام برد که در رنگ های سفید،زرد،کهربائی، جگری هستند. سیلیس کوارتز دارای نقطه ذوب صد و شصت و هفت درجه می باشد همچنین مقاومت بالایی در برابر هوازدگی دارد.مقیاس این سنگ ۷ موس است که سخت تر، نازک تر و بادوام تر از سایر سنگ ها می باشد.از این سنگ ها بیشتر در ساعت سازی و جواهر سازی استفاده می شودکوارتز

کوارتز (کوارتزیت) اهمیت اقتصادی زیادی دارد. بسیاری از انواع سنگ های قیمتی هستند، از جمله آمتیست، سیترین، کوارتز دودی و کوارتز رز. ماسه سنگ، که عمدتا از کوارتز تشکیل شده است، یک سنگ ساختمانی مهم است. ترکیبات این نوع سنگ سیلیس از سیلیکون دی اکسید می باشد که با درجات و ساختارگوناگونی تولید می شود. عواملی مانند ضخامت صفحه کوارتز، کارخانه ی تولید کننده، طرح ورنگ آن در قیمت سنگ کوارتز تاثیر گذار است.

قیمت سنگ سیلیس خام

قیمت سنگ سیلیس خام برخی از عوامل تاثیرگذار بر لیست قیمت خاک سیلیس که در قیمت سنگ سیلیس خام و قیمت جهانی سیلیس هم اثر می گذارد به شرح زیر است:

نام برند و شرکت تولید کننده ی آن

نوع بسته بندی و نحوه ی عرضه آن به بازار

قالب رنگ و شفافیت سیلیس

میزان خلوص سیلیس

صادراتی یا وارداتی بودن آن

سیلیس ها با توجه به درجه بندی که دارند در صنایع مختلف به کار برده می شوند و با در نظر گرفتن این موضوع، قیمت خاک سیلیس نیز متفاوت است

خرید سنگ سیلیس با درجات کیفی متفاوت برای مقاصد مختلف صنعتی صورت می‌گیرد. ازآنجاکه فاکتورهای مهم در خرید سنگ سیلیس برای ساختمان‌سازی با خرید سنگ سیلیس برای استفاده در صنعت تولید کاشی و سرامیک یا به‌عنوان نیمه‌هادی الکتریکی متفاوت است، لازم است تا نکاتی رعایت شوند:

1- درجه کیفی سنگ سیلیس ارتباط مستقیم با ساختار شیمیایی سنگ دارد. درصد سیلیس در هر کانی و مقادیر سایر اکسیدهای فلزی در کانی با هم تفاوت دارند. این مسئله بر ساختار شیمیایی، خواص فیزیکی و در نهایت فاکتورهای مؤثر بر قیمت و خرید مؤثر است.

2- آنالیز شیمیایی سنگ سیلیس می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در خرید سنگ سیلیس داشته باشد. در برگه‌های آنالیز درصد مواد مختلف متشکله ذکر شده است؛ ازاین‌رو می‌توان از خرید سنگ سیلیسی که دارای ترکیباتی است که به کاهش خواص فیزیکی موردنظر در صنعت می‌انجامد، جلوگیری کرد.

3- کانی‌شناسی و آنالیز فیزیکی سنگ نیز از فاکتورهایی است که در هنگام خرید سنگ معدنی سیلیس باید موردتوجه قرار گیرد. بررسی فیزیکی سنگ سیلیس، دانه‌بندی سنگ و نحوه خردشدگی سنگ را نشان می‌دهد که این مسئله در انتخاب سنگ سیلیس مناسب و در هنگام خرید تعیین‌کننده است.

فروش سنگ سیلیس اصفهان

فروش سنگ سیلیس اصفهان از مهم ترین کاربرد های سیلیس در تولید انواع شیشه می باشد که در حدود 70 تا 75 درصد وزنی این محصول را تشکیل می دهد. همچنین برای تولید کلیه مصالح و ملات های ساختمانی نیز مصرف می شود. تولید و فروش سیلیس در اصفهان و همچنین در کلیه شهر های استان اصفهان نظیر شهرضا – فولادشهر – کاشان – گلپایگان – خمینی شهر – نجف آباد و … کیفیت بی نظیر صورت میگیرد اصفهان یکی از شهرهای صنعتی کشور است که در زمینه استخراج و پالایش مواد معدنی سیلیکات فعالیت می کند و سیلیس یکی از جمله این سنگ ها به شمار می رود.وجود کارخانه های متعدد سیلیس دانه بندی شده در اصفهان گزینه خوبی جهت خرید و فروش سیلیس دانه بندی می باشد. اگر به دنبال خرید سیلیس های دانه بندی شده بصورت عمده و جزئی هستید می توانید انواع آن را با درجه بندی های متفاوت از مراکز فروش سیلیس در اصفهان یا سایت های معتبر و آنلاین فروش سیلیس اصفهان خریداری کنید.

سنگ سیلیس

سنگ سیلیس سیلیس چیست : silica یکی از بهترین و مهم ترین اجزا فیلتراسیون شنی می باشد. به همین دلیل به آن بعضا سیلیکا فیلتراسیون شنی هم گفته می شود. سیلیس دارای فرمول شیمایی SIO2 می باشد که از معدن سیلیکا استخراج شده است و جز کانی هایی است که در موارد متعددی از جمله صنعت آب، کاربرد بسیار زیادی دارد. منجمله در کار کرد سیستم فیلتراسیون شنی

سیلیکا از جمله مهم ترین مواد معدنی موجود در بیشتر اجزای بدن است. این ماده موجب تقویت استخوان ها و درمان آرتروزیت می شود. به طور طبیعی در ناخن ها، پوست و مو موجود است. اما با افزایش سن مقدار آن در بدن کاهش پیدا کرده و از این رو با کهولت سن شاهد شکستن ناخن ها و چروک شدن پوست هستیم. عنصر سیلیس حتی در مواد غذایی نیز به وفور وجود دارد. در سیب زمینی و غلات این ماده بسیار رایج است. بهبود سیستم گردش خون و افزایش سیستم ایمنی بدن از جمله مهم ترین فواید عنصر silica است که در دوران کرونا به آن توجه زیادی می شود.

سیلیس در طبیعت به شکل آزاد در سه نوع بلورین، بلور مخفی و بلور مخفی آبدار موجود است.

کوارتز پایداری مناسبی در فشار و درجه حرارت معمولی از خود نشان می دهد. عنصر سیلیس آزاد در طبیعت بیشتر به شکل کوارتز وجود دارد که کانی آن سختی فوق العاده بالای دارد. در ضمن این نوع یکی از پلی مورف های سیلیکا است.

ماسه سیلیس زمانی که ماسه سنگ های کوارتز به صورت طبیعی خرد شوند این دانه های ماسه با ذرات آهک، اکسید آهن و رس با بقیه مواد به یکدیگر می چسبند و ماسه و ماسه سنگ را ایجاد می کنند.

فلینت این عنصر تشکیل شده از آب، کربنات کلسیم و بلورهای بسیار ریز کوارتز هستند. رنگ این ماده تیره و در طیف رنگی قهوه ای روشن، سیاه و خاکستری وجود دارد. سیلیس قهوه ای و سیاه موجود در بازار از این نوع است. در صورت سوزاندن، این ماده به رنگ سفید می شود. همچنین فلینت از حل شدن اسکلت silica جانوران اسفنجی در آب دریاها و ته نشینی آن ها در بستر دریا به وجود می آید.در ضمن این عنصر بعد از استخراج از معدن و فرآوری به صورت اشکال مختلف قابل استفاده در مصارف گوناگون هستند

قیمت سنگ سیلیس

قیمت سنگ سیلیس با توجه به انواع مختلف و کاربرد زیاد این ماده در بخش های کشاورزی ، ساختمان سازی ، صنعت و… به صورت خیلی زیاد به بازار عرضه می شود. همچنینی تولیدکنندگان این محصول را به صورت خرده و عمده به فروش می رسانند . با توجه به استفاده ی زیاد از این ماده ، باعث ایجاد رقابتی در سطوح داخلی و خارجی شده است

عوامل مختلفی قیمت سنگ سیلیس در بازار را تعیین می‌کنند؛ از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت سنگ سیلیس می‌توان به کاربرد مصرف، درجه کیفی و نحوه بسته‌بندی اشاره کرد. بسته‌بندی سنگ سیلیس در کنار حجم سفارش نیز بر قیمت نهایی سنگ سیلیس مؤثر است. درجه کیفی سنگ سیلیس به‌طورکلی ناشی از سایزبندی دانه‌های سنگ سیلیس و درصد خلوص است. قیمت سنگ سیلیس مورداستفاده در صنایع مختلف که نیازمند استفاده از درجات کیفی ممتاز (برای صنایع کاشی یا پشم‌شیشه) ، درجه‌یک (برای ریخته‌گری و تصفیه آب) یا درجه‌دو (تولید آجر) هستند، با یکدیگر متفاوت است. قیمت سنگ سیلیس در ساختار آمورف که برای تولید سیلیکاژل استفاده می‌شود نیز با موارد قبل تفاوت زیادی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.