تاریخچه سنگ عقیق

از نظر ریشه‌شناسی، کلمه عقیق از واژه یونانی باستان آخاتیس می‌آید، اصطلاحی که به نام رودخانه‌ای در سیسیل اشاره دارد: آخاتس. اینجاست که این سنگ که همیشه مردان را به خود جذب می کرد در دوران باستان کشف شد و در آنجا به مقدار زیاد یافت شد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تمام تمدن های اروپا، خاورمیانه و آسیا عقیق را به روش های مختلفی استخراج کرده اند. از این سنگ در جواهرات و همچنین برای ساختن مصنوعات زینتی استفاده می شد.

عقیق اغلب به عنوان ماده خام برای ساخت گلدان ها و ظروف و سایر اشیاء عبادت استفاده می شد. این را می توان با قدرت مرموز و معجزه آسایی که به سنگ داده توضیح داد. به عنوان مثال، بر روی عقیق پیرهوس نقاشی ای وجود داشت که تجسم خدای آپولو و موزها بود.

سنگ عقیقبرای سلت ها، عقیق به Ceridwen، الهه تولد و مرگ، الهه نمادین پانتئون آنها تقدیم شده است.

امروزه عقیق سنگی ضروری برای ساخت جواهرات، زیورآلات زینتی و اشیاء هنری است به همین علت صادرات فیروزه زیاد استفاده شده است. استقامت زیاد آن در برابر استرس، آن را به ماده ای منتخب برای صنایع شیمیایی و برای ساخت ملات و سرامیک های خاص تبدیل می کند.

ویژگی سنگ عقیق

عقیق سنگی نیمه قیمتی است که از خانواده کوارتز است. با داشتن فرمول شیمیایی SiO2، در واقع یک نوع کریپتوکریستالی از کوارتز، بخشی از همان دسته عقیق، کارنلین، ساردونی، جاسپر، هلیوتروپ است.
با رسوبات پی در پی از رنگ ها یا تن های متنوع بر روی همان سنگ متمایز می شود. عقیق جامد، کاملا مقاوم، کریستالی و حتی نیمه شفاف، دارای درخشندگی زجاجیه است.

امروزه مهمترین ذخایر عقیق در برزیل و اروگوئه در اطراف رودخانه ریو گراند دو سول یافت می شود. کانادا همچنین با ذخایری که در Mont-Lyall در کبک دارد، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان عقیق محسوب می شود. سنگ های بسیار باشکوهی مانند سنگ ایرانی نیز در ایسلند، روسیه، چین، هند و … کشف شده است.

عقیق دارای رنگهای مختلف است. اما رنگ‌های سبز، آبی، زرد، قرمز و حتی سیاه رنگ‌های طبیعی عقیق هستند. با این حال، از آنجایی که عقیق دارای ساختار متخلخل است، به سنگی تبدیل می شود که به راحتی می توان آن را به صورت مصنوعی رنگ کرد. باستان شناسان همچنین کشف کرده اند که رومی ها از قبل می دانستند که چگونه عقیق را نقاشی کنند.

ویژگی سنگ عقیق

تاجر سنگ قیمتی

فضیلت های سنگ عقیق

از زمان های قدیم، انسان به سنگ عقیق قدرت های استثنایی داده است. اعتقاد بر این بود که این سنگ دارای قدرت رشد گیاهان و تضمین برداشت های فراوان است. افراد دیگر معتقد بودند که عقیق قدرت منحرف کردن گردبادها را دارد. برای برخی دیگر، مانند برخی از قبایل آفریقا، آن را سنگ باران می دانستند که می تواند سالی سرشار از آب و محصول غنی را تضمین کند.
در سطحی دیگر، عقیق برای متعادل کردن انرژی جنسی، تقویت مفهوم وفاداری در زوج‌ها و کمک به ظاهر هدایای طبیعی مؤثر است.

در سطح فیزیکی
خواص درمانی سنگ عقیق بی شمار است و در مقابله و خنثی کردن نیش حشرات و خزندگان سمی موثر است.

این سنگ که یک سنگ محافظ در نظر گرفته می شود، اعتقاد بر این است که خواص درمانی دیگری نیز دارد. بنابراین، می تواند درد را کاهش دهد، مشکلات تنفسی را تسکین دهد و گردش خون را بهبود بخشد.

عقیق همچنین یک درمان اثبات شده است، یک درمان بسیار موثر برای مشکلات پوستی، اما همچنین یک محرک است که با درمان اختلالات وابسته به عشق شهوانی، کیفیت زندگی جنسی را بهبود می بخشد به همین دلیل صادرات سنگ زیاد شده است.
در سطح عاطفی / معنوی
عقیق این قدرت را دارد که با رفع انسدادهای انرژی، تعادل بین بدن و ذهن برقرار کند. با تضمین همزیستی بین جسمی و احساسی، هاله را تثبیت می کند و نگرانی ها، اضطراب ها و اضطراب ها را آرام می کند.

فضیلت های سنگ عقیق

سنگ قیمتی

عقیق سنگ خوبی برای کسانی است که به مدیتیشن می پردازند و این به خاصیت آرامش بخشی این سنگ برمی گردد. با توسعه روشن بینی، سنگی است که به تمرکز آرام کمک می کند.

قدرت انتشار فشارهای درونی و فیزیکی را دارد و به غلبه بر اختلالات روانی و التیام ضایعات عاطفی و عاطفی کمک می کند.

عقیق را می توان برای هماهنگ کردن آردوها هم در فضاهای نشیمن و هم در محیط های حرفه ای استفاده کرد.
سنگ ثروت و تسکین، توصیه می شود آن را در اتاق بیمار قرار دهید تا بهبودی سریع بدن و ذهن او را تضمین کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.