استفاده از گوجه فرنگی امروز در تهران برای ترکیب رنگ مو

مصرف آب گوجه فرنگی امروز در تهران به همان اندازه در مبارزه با التهاب مفید است. طبق یک مطالعه ایتالیایی، لیکوپن رفتار ضد التهابی از خود نشان می دهد. با این حال، تحقیقات بیشتری در این زمینه ضروری است.

یک مطالعه منتشر شده توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده بیان می کند که گوجه فرنگی (به ویژه پودر گوجه فرنگی) همچنین حاوی آپولیکوپنوئیدها و برخی دیگر از اجزای فعال زیستی است که در مبارزه با التهاب بسیار موثرتر از لیکوپن هستند.

دانشکده پزشکی هاروارد گوجه فرنگی را به عنوان یکی از بهترین غذاها برای مبارزه با التهاب، و یک ماده غذایی ضروری در رژیم غذایی همه رتبه بندی می کند.

گوجه فرنگی گیلاسی نیز می تواند افزودنی خوبی باشد (یک وعده فقط 27 کالری دارد). آنها سرشار از فلاونول هستند که التهاب را درمان می کنند. می توانید به سادگی گوجه گیلاسی کامل را با چند حبه سیر تفت داده و له کنید. مخلوط را به نان تست گندم کامل اضافه کنید تا یک میان وعده سالم و خوشمزه داشته باشید.

علاوه بر لیکوپن، ویتامین C موجود در گوجه فرنگی نیز به مبارزه با التهاب کمک می کند.

گوجه فرنگی

16. گوجه فرنگی سلامت مردان را تقویت می کند
مشخص شد که لیکوپن موجود در گوجه فرنگی باعث افزایش باروری مردان تا 70 درصد می شود. آنتی اکسیدان همچنین می تواند تعداد اسپرم های غیر طبیعی را کاهش دهد. و نه تنها این، حرکت اسپرم را نیز بهبود می بخشد و آسیب به آن را کاهش می دهد.

طبق یک مطالعه بوستون، مصرف هفتگی 2 تا 4 وعده سس گوجه فرنگی خطر ابتلا به سرطان پروستات را تا 35 درصد و سرطان پیشرفته پروستات را تا 50 درصد کاهش می دهد.

طبق یک مطالعه، مردانی که بالاترین غلظت لیکوپن را در رژیم غذایی خود داشتند، 59 درصد کمتر در معرض خطر سکته مغزی ایسکمیک (شایع ترین نوع سکته مغزی) قرار داشتند.

مغز شما، با توجه به غلظت بالای اسیدهای چرب امگا 3، به ویژه در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد آسیب پذیر است. گوجه فرنگی، سرشار از لیکوپن و بتاکاروتن و سایر آنتی اکسیدان ها است که می تواند به مبارزه با آن کمک کند. در واقع، زمانی که گوجه فرنگی با روغن زیتون مصرف شود، می تواند اثرات بهتری داشته باشد. زیرا کاروتنوئیدهای موجود در گوجه فرنگی در چربی (روغن زیتون) حل شده و به راحتی توسط خون جذب می شوند.

لیکوپن موجود در گوجه فرنگی همچنین به پیشگیری از بیماری های جدی مانند زوال عقل و آلزایمر کمک می کند. طبق مقاله ای که توسط دانشگاه وسترن گاورنر منتشر شده است، گوجه فرنگی به عملکرد شناختی و تمرکز کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.