استفاده از کود آلی ارگانیک به جای سوخت در کشتی های مسافربری

فواید کود آلی ارگانیک در کشاورزی کودهای آلی از دیرباز با هدف افزایش حاصلخیزی خاک و همچنین بهبود خصوصیات آنها به نفع توسعه مناسب محصول مورد استفاده قرار گرفته اند. امروزه استفاده از آن از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا ثابت شده است که آنها در افزایش عملکرد و بهبود کیفیت محصولات موثر هستند. تعداد زیادی از تحقیقات ثابت می کند که مواد آلی یک جزء خاک از اهمیت زیادی برای توسعه مناسب محصولات زراعی است.

متأسفانه، تحت برنامه‌های مدیریتی خاص، خاک‌های کشاورزی به تدریج محتوای مواد آلی خود را از دست می‌دهند که با کاهش تدریجی عملکرد با گذر از چرخه‌های زراعی آشکار می‌شود.

هنگامی که نوعی از مواد آلی با پتانسیل کمک به مواد آلی به خاک در این خاک‌ها گنجانده می‌شود، واکنش محصول فوق‌العاده است و می‌تواند در برخی موارد تا 10 برابر افزایش عملکرد داشته باشد. مواد آلی، به ویژه هنگامی که از کودهای دامی به دست می آیند، حاوی مقادیر قابل توجهی از اکثر مواد مغذی ضروری گیاه هستند.

کودها به وضوح گزینه‌های فوق‌العاده‌ای برای کودهای آلی به دلیل سهم مهم مواد مغذی هستند. با این حال، برای جلوگیری از از دست دادن مواد مغذی، به ویژه نیتروژن (شستشو یا تبخیر) لازم است یک روش مناسب در ذخیره سازی آن دنبال شود.

کود

در دامداری های مرتفع تولید کود باید بسیار دقیق و در شرایط مناسب باشد، در غیر این صورت به دلیل بی هوازی، می توان متان و سایر گازهای آلاینده و بدبو تولید کرد، علاوه بر تکثیر موجودات بالقوه مضر برای انسان. و گیاهان به طور کلی، کودهای آلی می توانند مزایای زیر را برای تولید محصولات زراعی فراهم کنند: الف). سهم برخی یا تقریباً اکثر عناصر ضروری برای گیاهان، بسته به کود آلی مورد استفاده.

آنها نسبت به کودهای معدنی باقیمانده بیشتری دارند. ب). آنها ویژگی آزادسازی تدریجی مواد مغذی را دارند که تضمین کننده عرضه خاصی از مواد مغذی برای محصول در طول توسعه آن است. آنها ساختار خاک، تخلخل، هوادهی و ظرفیت نگهداری آب را بهبود می بخشند. ج). آنها توانایی تشکیل کمپلکس های آلی با مواد مغذی را دارند و در دسترس بودن بیشتر آنها را برای گیاهان فراهم می کنند. د).

ماده آلی ظرفیت تبادل کاتیونی (CEC) بالاتری نسبت به خاک رس دارد، بنابراین ترکیب کودهای آلی ظرفیت افزایش CEC را دارد. و). این بسیار مطلوب است، به ویژه در خاک هایی با CEC پایین (خاک های شنی). و) آنها در طی تجزیه خود دی اکسید کربن (CO2) آزاد می کنند که اسید کربنیک (H2CO3) را تشکیل می دهد که مواد مغذی را از منابع دیگر حل می کند. ز). آنها منبع کربن آلی برای فعالیت موجودات هتروتروف موجود در خاک هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.