استفاده از کاشی سرامیک غفرانی در ساخت تابلو

کاربردهای رایج کاشی سرامیک غفرانی روستایی، روکش نما و کف های بیرونی است. در ظروف سنگی روستایی یک سری از انواع دیگر از این نوع کاشی ها وجود دارد که عبارتند از:

“کاشی های معدنی” به این دلیل نامیده می شوند که کپی با ویژگی های اکسترود شده بسیار مشابه با نوعی کاشی انگلیسی هستند که نام خود را از آن گرفته اند.

کاشی های موسوم به ‘spaltplatten’ گونه دیگری از کاشی های سبک روستایی هستند که با اکسترود همزمان دو قطعه تولید می شوند.
این ظروف سنگی روستایی دارای ناحیه میانی ظریف تری است به طوری که پس از پخت می توان آن را با ضربه ای جدا کرد و بدین ترتیب کناره های قطعه در سمت نمایان یک فرورفتگی برای محافظت از لبه ها ایجاد کرد.

ظروف سنگی شور نوعی کاشی هستند که ظاهری براق، ناهموار و برنزی دارند. این امر با افزودن نمک معمولی به سمت در معرض دید در طول پخت و پز با عملکرد تزئینی به دست می آید. از آنها برای پوشش دیوارها استفاده می شود زیرا به دلیل مقاومت کم در برابر سایش نمی توان از آنها به عنوان کف استفاده کرد.

کاشی

خاک رس پخته شده

اگرچه طیف گسترده ای از انواع کاشی های تولید شده در سری های کوچک با دست با این نام شناخته می شوند، اما ظاهر روستایی آن را نباید با انواع دیگر قطعات سنگی تولیدات صنعتی بزرگ که دارای روکش های مشابه هستند، اشتباه گرفت.

پایه کاشی های سفالی ظاهری بسیار ناهمگن دارد، بنابراین دانه ها، لایه ها و منافذ به راحتی قابل مشاهده هستند، با لبه ها و وجه های ناهموار، پراکندگی اندازه گیری ها و حتی مورفولوژی (قطعات یکسان نیستند). این به آنها ظاهری مشخص و خاص می دهد.

رایج ترین کاربرد آن دکوراسیون به سبک روستیک و ایجاد هوای باستانی در فضاهایی که در آن نصب می شوند، به عنوان کاشی برای نمای بیرونی و داخلی است.

بسته به معیارهای عملکردی و زیبایی شناختی که می خواهید با این کاشی ها در فضاهای داخلی به دست آورید، معمولاً برخی از انواع عایق رطوبتی بر اساس واکس یا سایر محصولات ضروری است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.